Okolí penzionu

Penzion Na Čechách se nachází na hranici CHKO Žďárské vrchy, krásné a klidné oblasti Vysočiny, dosud si udrživší odstup od konzumního turizmu. Panenská příroda. Romantický kraj kamení a jeřabin.

Blízké okolí nabízí bezpočet pěších či cyklistických výletů, penzion sám leží na cyklostezce č. 4106.

Údolí kol řeky Svratky protkané hustou sítí turistických značek, cílů delších či kratších výletů s možností koupání v nedalekých rybnících na Milovech, Medlově či Sykovci a nebo využití krytého bazénu v nedaleké Poličce.

Návštěvy skalních útvarů Vysočiny – Devět skal 836 mnm, Čtyři palice, Dráteníčky, Perníčky, Černá a Bílá skála, Toulovcovy maštale – národní přírodní rezervace s nádhernými pískovcovitými útvary a kaňony.

Nedaleké město Polička, rodiště Bohuslava Martinů s rodnou světničkou ve věži kostela a město pyšnící se zachovalou a udržovanou středověkou hradbou.

Hrad Svojanov, místo letních kulturních setkání, konání šermířských turnajů a jarmarků. Hrad Štarkov, překrásný cíl, romantická zřícenina hradu středověkého loupežného rytíře. Impozantní Pernštejn, ukrytý v lesích východního okraje Českomoravské vrchoviny, patřící k nejkrásnějším středověkým hradům.

Rovněž blízká Litomyšl, překrásné kulturní město se zámkem zapsaným na Seznamu světového dědictví UNESCO. Sgrafita na fasádách zámku restaurovala skupina režimu nepohodlných umělců. Mezi nimi byl i Olbram Zoubek, který v Litomyšli žije. Stálá expozice jeho děl je umístěna ve sklepních prostorách zámecké galerie.

Poutní kostel Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou, jehož základním atributem půdorysu je pěticípá hvězda, památka taktéž na sezamu UNESCO.

Zámek Nové Hrady – rokokový zámek, který díky své unikátní dispozici bývá též nazýván “České Versailles”.

V zimě se otevírají možnosti běžkařům. Strojově upravovaná trať poblíž nedalekého Nového Města na Moravě patří k nejpopulárnějším u nás, měří od 22 do 50 km, jezdí se zde závod Světového poháru.

Nedaleko penzionu (do 10 km) jsou rovněž kvalitní sjezdovky.

Zimní otevírací doba restaurace:

Pá: 14:00-21:00
So: 11:00-22:00
Ne: 11:00-17:00

Nabídka jídel a nápojů <<

Ubytování se snídaní či plnou penzí je možné kterýkoli den v týdnu.